MŠ Letohradská

Nejnovější člen: Sofie

Navýšení úplaty za předškolní vzdělávání s účinností od 1.9.2024

Platby ve školním roce 2024/2025

Od 1. 9. 2024 dochází v souvislosti s novelou § 123 odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, ke změnám pravidel při stanovování úplaty v mateřských školách, školních družinách a školních klubech zřizovaných státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí. Nově se maximální výše úplaty odvíjí od výše minimální měsíční mzdy stanovené nařízením vlády č. 567/2006 Sb., upravujícím minimální mzdu.

Na základě této novely bude nově stanovovat výši úplaty zřizovatel.

• Na základě USNESENÍ 0343/24-R Rady MČ Prahy 7 ke stanovení výše úplaty za předškolní vzdělávání v MŠ  dochází s účinností od 1.9.2024 k navýšení úplaty za předškolní vzdělávání:

• 1.500,-Kč/měsíc za dítě s celodenní docházkou do MŠ
  • 1.300,-Kč/měsíc za dítě s polodenní docházkou do MŠ
  • uhraďte trvalým příkazem vždy do 15.dne v daném měsíci na č.ú. 178847700/0300,              s  variabilním symbolem vašeho dítěte;
  • vzdělávání dětem v  předškolním ročníku mateřské školy a dětem s odkladem povinné školní docházky se  poskytuje bezúplatně;

Osvobození od úplaty či snížení úplaty

Nově s účinností od 1. 9. 2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty rodinám pobírajícím přídavek na dítě https://www.uradprace.cz/web/cz/pridavek-na-dite. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/2025, pokud zákonný zástupce doloží řediteli školy potvrzení o přiznání dávky státní sociální podpory – „přídavek na dítě“.  V případě složité rodinné situace se lze také obrátit na ředitelku školy a požádat o snížení či prominutí úplaty za předškolní vzdělávání.