MŠ Letohradská
Navigace

Kdo je on-line
Hosté on-line: 1

Členové on-line: 0

Registrovaní členové: 699
Nejnovější člen: Florianovi

Charakteristika

 

Mateřská škola zahrnuje tyto součásti:

 

-          Mateřská škola Letohradská 712/1a, 170 00 Praha 7

-          Mateřská škola U Průhonu 139/17a, 170 00 Praha 7

-          Detašované pracoviště „Školička“, Letohradská 370/1, Praha 7

-          Detašované pracoviště „Letohrádek“, Nad Štolou 3, Praha 7

 

Mateřská škola Letohradská 712/1a sídlí v řadové domovní zástavbě. Byla založena v roce 1894. Budova je zděná a dvoupatrová.V suterénu budovy je technické zázemí (plynová kotelna, hlavní uzávěry vody), sklad a přípravna ovoce a zeleniny.V přízemí školy, kde se všechny děti přezouvají, jsou umístěny dvě třídy, které mají společné sociální zařízení, do kterého se vchází z chodby. Při pobytu na zahradě ho využívají také ostatní děti. Dále je zde umístěna kuchyně, která prošla kompletní rekonstrukcí a byla uvedena do provozu v září 2008. Školní kuchyně zajišťuje stravování pro všechny děti a zaměstnance školy. Vaří se zde v konvektomatu, což je v současné době nejmodernější stroj na přípravu pokrmů s minimálními ztrátami živin a vitamínů.V 1. patře jsou umístěny dvě třídy, které mají společné sociální zařízení, do kterého se vchází také z chodby. Sociální zařízení v přízemí a v 1.patře mateřské školy bylo kompletně zrekonstruováno, kolaudace této akce proběhla v dubnu 2013.V druhém patře jsou umístěny dvě třídy, které společně se sociálním zařízením v tomto patře, prošly celkovou rekonstrukcí v roce 2009.Školní zahrada, která byla rekonstruována v roce 2016 se dělí na dvě části a je umístěna ve vnitrobloku. V zadní části zahrady je pískoviště, po celé zahradě jsou rozmístěny herní prvky. V horní části je pryžová plocha, kterou děti využívají k jízdě na koloběžkách apod. Dále je zde mlhoviště a plocha pro míčové hry.Všechny vnitřní i vnější prostory školy splňují bezpečnostní i hygienické normy dle platných předpisů.

 

Mateřská škola U Průhonu 139/17a je dvoutřídní a byla otevřena v r. 1984. Je umístěna v klidném prostředí vnitrobloku. Má vlastní zahradu a kuchyni, která byla po povodních v r. 2002 kompletně zrekonstruována společně s  rozvody plynu a vody. 

Bohužel je od 1.1.2007 uzavřena. Jak k tomu došlo? V roce 1994 prodala Městská část Praha 7 polovinu bytového domu majitelce a zapomněla na věcné břemeno – průchod do MŠ. V lednu 1997 majitelka průchod uzavřela a do MŠ se vcházelo průchodem jiného domu. Ten vlastníci bytových jednotek 21.12.2006 také uzavřeli, přestože jim Městská část Praha 7 platila měsíčně nájem za používání průchodu. Proto byla mateřská škola od ledna 2007 do srpna 2008 provizorně umístěna v MŠ Letohradská. Školní rok 2008/09 začal v ZŠ na Ortenově  náměstí, kde děti užívaly pronajaté prostory školní družiny. V lednu 2009 se škola přestěhovala do pronajatých, nově zrekonstruovaných prostor MŠ U Uranie. Od srpna 2012 do srpna 2016 byla mateřská škola umístěna v budově MŠ Letohradská 1a. V současné době je MŠ U Průhonu mimo provoz. Všichni doufáme, že soudní jednání, která v současné době probíhají, budou zdárně ukončena ve prospěch naší mateřské školy.

 

Detašované pracoviště „Školička“, Letohradská 370/1 je jednotřídní, provoz tohoto pracoviště byl zahájen 1.4.2016 na podnět zřizovatele MČ Praha 7. Třída DP sídlí v přízemí sousední ZŠ. Součástí DP je výdejna a sociální zařízení do kterého se vchází z chodby. K pobytu venku je využívána školní zahrada, na kterou je samostatný vstup. Tímto vstupem je také zajištěno propojení mezi DP a hlavní budovou MŠ.Všechny vnitřní i vnější prostory školy splňují bezpečnostní i hygienické normy dle platných předpisů.

Detašované pracoviště „Letohrádek“, Nad Štolou 3, Praha 7  je jednotřídní, provoz tohoto pracoviště byl zahájen 1.9.2016. DP bylo zřízeno jako firemní MŠ MV. Třída sídlí v budově MV, má samostatný zabezpečený vchod. Součástí DP je výdejna a sociální zařízení do kterého se vchází jak z chodby, tak i ze třídy. K pobytu venku jsou využívána dětská hřiště v Letenských sadech. Všechny vnitřní prostory školy splňují bezpečnostní i hygienické normy dle platných předpisů.Návštěvy
TOPlist

Přihlášení
Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Facebook
Jsme na facebooku